Rovnátka (ortodoncie) Praha

Ortodoncie PrahaOrtodoncii provádíme ve spolupráci s externí specialistkou, kterou je MUDr.Lucie Šimůnková – Vítová, ke které Vás odešleme.

Co je ortodoncie?

Ortodoncie  se zabývá léčbou nevhodného postavení zubů, vad skusu a postavení čelistí. Existuje celá řada léčebných postupů. Ve většině případů jsou využívány fixní či snímací ortodontické aparáty, kterým se lidově říká rovnátka. Úkolem ortodoncie je zlepšit vizuální podobu chrupu, zlepšit jeho fungování jako celku, ale také zabránit vzniku dalších onemocnění, která se mohou díky špatnému postavení zubů vyskytnout.

Kdy uvažovat o použití rovnátek

Rovnátka pro dospěléHlavním důvodem pro použití rovnátek bývají buď takzvané křivé zuby nebo předkus a podkus. Příčin křivých zubů však může být více. Často se jedná o následek nedostatku místa v horním, nebo dolním zubním oblouku. U dětských pacientů dochází k problémům zpravidla během výměny zubů. Proto je třeba v tomto stádiu vývoje chrupu sledovat jeho průběh. Léčbu lze efektivně provádět také u dospívajících pacientů, během vývoje čelisti. Ani u dospělých však není věk překážkou a lze léčbu úspěšně provést.

Objednejte se na zubní prohlídku!