Služby naší zubní ordinace

Preventivní zubní prohlídky

Při první návštěvě se seznámíte s naším týmem a ordinací. Lékař prozkoumá vaši ústní dutinu, zuby, dásně a skus. Rentgen je důležitý pro kompletní vyhodnocení. Následně vám vysvětlíme zdravotní stav a navrhneme léčebný plán. Kontroly jsou doporučeny 2x ročně, aby se předešlo pozdnímu odhalení problémů. Zaměřujeme se i na dětskou stomatologii, začínáme již od 6 měsíců věku.

Dětský zubař

První návštěva dítěte u zubaře je klíčová pro kontrolu a správný vývoj chrupu. Je důležitá vzájemná důvěra a pozitivní přístup, aby se předešlo strachu ze zubaře. Preventivní prohlídka by měla proběhnout v prvním roce života. Během vyšetření zubař komunikuje s dítětem a rodiči, prohlíží chrup a případný zákrok plánuje na jiný den, aby návštěva nebyla příliš dlouhá a nezpůsobila stres.

Endodoncie (čištění kanálků)

Čištění kořenových kanálků dnes probíhá bezbolestně, i když je často spojováno s bolestí. Je nezbytné, když kaz zasahuje do dutiny se zubním nervem, při zánětu nebo odumření zubu, a při chronickém zánětu v kosti. Léčba je náročná na čas (1-3 hodiny) a materiál, což se odráží v ceně. Detaily najdete v ceníku.

Implantologie (zubní implantáty)

Zubní implantáty jsou moderní řešení pro nahrazení chybějících zubů. Jedná se o titanové šrouby zavedené do čelistní kosti, které slouží jako pevné základy pro umělé zuby. Jsou trvalé, funkční a esteticky přirozené.

Zubní výplně

Výplně (plomby) opravují poškozené zuby způsobené kazem nebo obnovují korunky. Většinu defektů lze řešit bílými výplněmi pro estetické rekonstrukce. Amalgamové výplně se dělí na ručně míchané, které uvolňují rtuť, a strojově míchané s přesným dávkováním pro lepší vlastnosti. Při rozsáhlém poškození se používají zubní korunky.

Zubní protetika

Zubní protetika se zabývá nahrazením chybějících zubů korunkami, implantáty či můstky. Korunky se vyrábějí z metalokeramiky či celokeramiky, slouží k rekonstrukci zubů, kde výplně nestačí. Implantáty nahrazují zuby ztracené úrazem nebo kazem. Můstky jsou fixní spojení korunek, vyžadující broušení minimálně dvou sousedních zubů.

Dentální hygiena

Máte problémy s dásněmi, zuby nebo dechem? Navštivte dentální hygienistku. Během 45-60 minut vám odstraní zubní kámen, vyčistí skvrny od kávy nebo cigaret a vyleští zuby. Ukáže vám i správné čištění zubů. Pravidelná péče může zastavit krvácení dásní a zlepšit zdraví úst.