Stomatologie Praha

Celý obor stomatologie prodělal za posledních několik desítek let obrovský vývoj. Používáme nejmodernější technologie, přípravky i nástroje a neustále se vzděláváme.

Bezbolestné ošetření zubů

Moderním postupům je bezbolestné ošetření zubů samozřejmostí. Nemusíte se ničeho bát ani se na jakýkoli zákrok předem připravovat.

Preventivní zubní prohlídka

Zubní prevence je základním předpokladem k udržování zdravého chrupu. Proto doporučujeme našim pacientům, aby absolvovali 2x ročně prohlídku. Během preventivní kontroly zjistíme stav zubů, dásní a navrhneme případně další možný postup.

Endodoncie

Čištění kořenových kanálků bývá obecně považováno za jeden z nejbolestivějších zákroků. Ve většině případů ho dokážeme provést bezbolestně a nemusíte se ničeho obávat.

Parodontologie

Paradentóza je onemocnění dásní, které vzniká zpravidla nedostatečnou nebo nesprávně prováděnou hygienou dutiny ústní. Paradentózu lze vyléčit, ale je dobré začít s léčením již při prvních potížích s dásněmi. Neklamnými znaky nástupu paradentózy bývá časté krvácení dásní, zápach z úst, viklání zubů nebo odhalování a citlivost zubních krčků.

Zubní výplně

Lidově se výplně nazývají zubní plomby. Pomocí plomb dokážeme opravit zubní kazy, ale i jiné defekty, které nezasáhly nervový systém zubu.

Zubní korunky

Korunky používáme tam, kde nelze zub efektivně a trvale opravit pomocí zubní výplně. Zhotovujeme pevně fixované metalokeramické (kovokeramické) nebo vysoce estetické celokeramické korunky. Třetí možností jsou ekonomicky nejvýhodnější fasetované korunky.

Zubní můstky

Vytvoření zubního můstku je nutné všude tam, kde nelze nasadit korunky na jednotlivé zuby. Pro zhotovení můstku je třeba zbrousit minimálně 2 sousední zuby. Alternativou je zubní implantát.

Zubní implantáty

Implantát používáme (pouze u dospělých) pokud došlo ke ztrátě zubu i kořene a nelze tedy vytvořit korunku.

Ortodoncie

Rovnátka jsou vhodná všude tam, kde je potřeba upravit postavení zubů. Často se rovnátka používají zejména u dětí a dospívajících. Zhodnotíme stav a navrhneme optimální postup rovnání chrupu.

Dentální hygiena

Správná ústní hygiena a je nejlepší prevencí zubního kazu i mnoha dalších ústních onemocnění chrupu i dásní. naučíme Vás jak správně pečovat o chrup.