Ordinace MDDr. Branče bude uzavřena od čtvrtka 29.2.2024 od 12:00 do úterý 5.3.2024 do 13:00 z důvodu dovolené.

Zubní protetika

Protetikou se rozumí náhrada zubu nebo skupiny zubů pomocí korunek, můstků, implantátů nebo protéz. Náhrada chybějících zubů je důležitá z estetických, ale hlavně funkčních důvodů. Doplnění chybějícího chrupu pacienta rehabilituje společensky, lépe přijímá potravu a ostatní zuby nejsou přetežovány a zůstávají na místě – neposouvají se ze svého místa.

Zubní korunka

Zubní implantáty

Zubní implantát představuje moderní náhradu jednoho nebo skupiny zubů. Slouží jako alternativa k můstkům nebo jako kotevní podpora pro protézy. Nesporná výhoda implantátu je, že lékař nemusí brousit okolní zuby jak je tomu právě u můstků.Implantáty vyžadují dobrou kvalitu a objem kosti, ale i při zhoršených podmínkách existují řešení, například doplnění kostní hmoty.Implantáty se vyrábí z čistého titanu, který tělo přijme za své.

Zubní korunky

Fixní korunky se používají tam, kde je zub již natolik poškozen, že nelze dostavit napřímo („zaplombovat“) . Zub je se nabrousí, udělá se z něj tzn. Pahýl, který se naskenuje a v laboratoři vyrobí umělý povrch zubu-korunku.Vyrábí se ze zirkonu, což je momentáně jedenn z nejlepších materiálů na trhu.

Zubní můstky

Můstky se zhotovují, potřebuje-li pacient nahradit menší či vetší defekt zubů a nelze zde zhotovit implantát. Vyrábí se stejně jako korunka, avšak je zapotřebí nabrousit 2 s mezerou sousedící zuby, což v dnešní době dělá z můstků volbu čisto 2.