Zubní protetika Praha

Zubní protetika říkáme všem zákrokům, jejichž cílem je částečně nebo zcela nahradit zub či více zubů. Složitější případy odesíláme s patřičným doporučením na vyšší chirurgické pracoviště.

Korunky

Zubní korunky zhotovujeme tam, kde si již nevystačíme s rekonstrukcí zubu výplní. Podstatou je upravení a nabroušení zubu na tzv. pahýl a jeho otisk. Nejčastěji to jsou metalokeramické korunky. Pro zájemce o maximální estetiku lze také zhotovit luxusní celokeramické korunky. Naproti tomu ekonomická varianta jsou korunky fasetované.

Zubní implantáty

Implantát je náhrada zdravého zubu. Jedná se o ideální alternativu ke korunkám, tak také zubním můstkům. Implantáty tvoříme zpravidla tam, kde došlo k úrazu chrupu a není možné původní zub zrekonstruovat zubní výplní nebo tam, kde zánět či kaz způsobil veliké poškození zubu.

Zubní můstky

Zubní můstek je fixní blok spojených korunek. Korunka uprostřed můstku je připevněná mezi své sousedy. Pro zhotovení můstku je třeba nabrousit minimálně 2 sousední zuby. Typy můstků (podle použitého materiálu) jsou podobné jako u zubní korunky.