Zubní protetika

Protetikou se rozumí náhrada zubu nebo skupiny zubů pomocí korunek, můstků, implantátů nebo protéz. Náhrada chybějících zubů je důležitá z estetických, ale hlavně funkčních důvodů. Doplnění chybějícího chrupu pacienta rehabilituje společensky, lépe přijímá potravu a ostatní zuby nejsou přetežovány.

Zubní korunka

Zubní korunky

Fixní korunky se používají tam, kde je zub již natolik poškozen, že nelze dostavit napřímo („zaplombovat“) . Zub je se nabrousí, udělá se z něj tzn. Pahýl, který se naskenuje a v laboratoři vyrobí umělý povrch zubu-korunku.Vyrábí se ze zirkonu, což je momentáně jeden z nejlepších materiálů na trhu.

Zubní můstky

Můstky se zhotovují, potřebuje-li pacient nahradit menší či vetší mezeru v zubním oblouku.Nevýhodou je nutnost nabrousit minimálně dva s mezerou sousedící zuby, což je v době implantátů příčinou, že se můstky spíš upozaďují.

Zubní můstek

Totální náhrada

Totální náhrady se zhotovují v situaci, kdy u v ústech nezbývá žádný zub.Většinou vyrábíme náhrady z nadstandartního materiálu a zubů, což protéze dává přirozenější vzhled.Alternativou je náhradu ukotvit na 2-4 implantáty, což výrazně zvýší její držení v ústech a tedy i komfort pacienta.

Totální zubní náhrada
Totální zubní náhrada
Totální zubní náhrada

Částečné protézy

Částečně snímatelné protézy se zhotovují v situaci, kdy v ústech chybí vetší počet zubů a nelze z různých důvodů zhotovit např.implantát nebo můstek.Většinou vyrábíme náhrady z deflexového materiálu, který je esteticky, lehký a dobře pocitově akceptovaný pacienty.

Deflex